KAUÇUK HAMUR GERİ DÖNÜŞÜM VE SATIŞI

Lastik fabrikalarından çıkma hamurların geri dönüştürülmesi ile elde edilen Compuond hamurların sınıflandırılması ve satışını gerçekleştirmekteyiz.

Yapılan uygulamada İmalathanemizde bulunan Rheometre ve Yoğunluk Kitimiz ile kauçuk compaund hamurlarının istenen değerlere getirilmesi işlemleri de yapılmaktadır.


ÖTL – LASTİKLERİN GERİ DÖNÜŞÜM

NEDEN GEREKLİDİR? Lastikler, taşıttan söküldükten sonra “kullanılmış lastik” ya da “ömrünü tamamlamış lastik” olarak sınıflandırılırlar. Zor ayrışır olmaları sebebiyle, atık lastikler önemli bir çevre problemidir. Hurda lastiklerin yığıldığı yerlerde 2 önemli çevre problemi söz konusudur; bu yığınlarda oluşabilecek yangınlar ve yine bu yığınlarda rahatça çoğalma imkanı bulan böcekler toplum sağlığı için oldukça tehdit edici unsurlardır. Bu nedenle, ömrünü tamamlamış lastiklerin toplanması ve alternatif geri kazanım yöntemleriyle değerlendirilmesi gerekmektedir.

Ömrünü tamamlamış olan atık lastikler, lastik kırma makinesinde tellerinden ayrılır. Lastik kısmı 10-12 mm’ye kadar küçültülür ve belirlenen kriterler içerisinde paketlendikten sonra, konusunda uzman olan ekibimiz tarafından çevre mevzuatlarınca belirlenen bertaraf sistemine beslenir.

DERLAS Elektrik Elektronik Otomotiv

Bahçekapı Mahallesi Sanayi Bulvarı No: 24/8
Şaşmaz  Etimesgut / Ankara
Tel: 444 0 840
Tel: +90 (312) 386 07 80
Faks: +90 (312) 386 07 83
info@derlas.com.tr